TELC Deutsch B2-C1 Medizin FSP

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
Almanca seviye tespit sınavı ile seviyenize göre türk yada yabancı eğitmenle başlayabilirsiniz. Birebir Almanca´daki tüm eğitimler profesyonel ve eğitimci sertifikasına sahip kişiler tarafından verilmektedir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir Almanca´da eğitimlerimiz sizin müsait olduğunuz tarih, gün ve saatte yapılır. Eğitimlerimiz müsaitlik durumunuza göre ayarlanır ve işiniz çıktığında dersiniz iptal edilebilir. Müsait olduğunuz zaman eğitiminize kaldığınız yerden devam ederek kayıp yaşamazsınız.

TELC Deutsch B2-C1 Medizin FSP


Tıp Almancası sınavı olarak da tanımlayabileceğimiz TELC Deutsch B2-C1 Medizin FSP, tıp doktoralarının bir hastanede çalışırken ihtiyaç duyacakları Almanca seviyesine sahip olup olmadıklarını ölçen, B2 ve C1 seviyelerini kapsayan iki kademeli bir sınavdır. Sınava girecek olan adayların B2 ve C1 genel Almanca seviyesinde olmalarının yanı sıra tıp Almancasına da hâkim olmaları gerekmektedir. Okuma, Yazma, Dinleme ve Konuşma bölümlerini ölçerek değerlendiren TELC Deutsch B2-C1 Medizin FSP sınavı, yazılı ve sözlü olarak ikiye ayrılmaktadır. Yazılı sınav; dinleme, okuma, kelime bilgisi ve yazma becerilerini ölçer 30 dakikalık dinleme, 40 dakikalık okuma ve 10 dakikalık dilbilgisi bölümlerinden oluşmaktadır. Sınavın en önemli kısmı olan sözlü sınav ise 60 dakika sürmektedir. Bu bölümde kurgusal olarak hasta geçmişi, tanı, rapor ve hasta yakınlarıyla iletişim gibi beceriler ölçülerek sınav sonunda yerlilik derecesi kazanılır. Sınavı başarıyla tamamlayan doktorlar iş başvurusu yapabilmekte ve çalışma izni alabilmektedir.

Sınavda başarılı olmak isteyen doktorlar için en önemli hazırlık Tıp üzerine inşa edilmiş bir Almanca eğitim programı olacaktır. Siz de TELC Deutsch B2-C1 Medizin FSP sınavından başarıyla geçerek Almanya’nın ilgi uyandıran yaşam VE çalışma olanaklarından yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilir, yarınlarınız için hazırladığımız avantajlı Tıp Almancası eğitim programlarımızdan yararlanabilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.