Goethe Zertifikat

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
Almanca seviye tespit sınavı ile seviyenize göre türk yada yabancı eğitmenle başlayabilirsiniz. Birebir Almanca´daki tüm eğitimler profesyonel ve eğitimci sertifikasına sahip kişiler tarafından verilmektedir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir Almanca´da eğitimlerimiz sizin müsait olduğunuz tarih, gün ve saatte yapılır. Eğitimlerimiz müsaitlik durumunuza göre ayarlanır ve işiniz çıktığında dersiniz iptal edilebilir. Müsait olduğunuz zaman eğitiminize kaldığınız yerden devam ederek kayıp yaşamazsınız.

Goethe Zertifikat


Almanya’da üniversite ve kamu kurumlarından iş başvurularına genel bir geçerliliğe sahip olan Goethe Zertifikat, Goethe Institut tarafından düzenlenen bir Almanca yeterlilik sınavıdır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçen sınav, burs fırsatlarından iş olanaklarına birçok kapıyı aralamayı sağlamaktadır. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (GER) tarafından tanımlanan sınav uluslararası bir geçerlilik taşımaktadır. Özellikle üniversite başvurularında ve iş görüşmelerinde B2 ve üstü Almaca yeterliliği arandığı için Goethe-Zertifikat B2 ve Goethe-Zertifikat C1 sınavları en sık katılım sağlanan sınavlardır.

 

Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1

10-16 yaşa arasındaki gençler için düzenlenen bir sınavdır. Basit düzeyde Almanca bilgisini uluslararası bir sertifikayla belgeler. Basit sorular sorma ve cevap verme ile basit cümleler kurma becerisi gerekir. Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 sınav ücreti 2022 için 500 liradır.

Okuma: 20 dakika

Yazma: 20 dakika

Dinleme: 20 dakika

Konuşma: 15 dakika

 

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1

Yetişkinler ve 16 yaşından büyük gençler için düzenlenen sınav, A1 Almanca yeterliliğine ihtiyaç duyulan aile birleşimi ile çocuk ve bebek bakıcılığı (au-pair) gibi alanlarda kullanılabilen uluslararası geçerliliğe sahip bir sınavdır. Sınavı başarıyla tamamlayabilmek için kendini tanıtabilme, yeni kişilerle tanışabilme, alışveriş gibi basit görevleri yapabilme, yavaş ve anlaşılır bir iletişim kurabilme gibi becerilere sahip olmak gerekmektedir. Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınav ücreti 2022 için 2.300 liradır.

Okuma: 20 dakika

Yazma: 20 dakika

Dinleme: 20 dakika

Konuşma: 15 dakika

 

Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch

12-16 yaş grubu için düzenlenen sınav basit çapta betimleme, kendini tanıtabilme, sık kullanılan deyimleri ve cümle kalıplarını kullanabilme becerisi gerektirmektedir. Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch sınav ücreti 600 liradır.

Okuma: 30 dakika

Yazma: 30 dakika

Dinleme: 30 dakika

Konuşma: 15 dakika

 

Goethe-Zertifikat A2

Yetişkinler için A2 yeterliliğini gösterir sınavdır. Basit deyimler, cümle kalıpları, kendini tanıtabilme, çevreyi betimleyebilme gibi becerilere ihtiyaç duyulur. Goethe-Zertifikat A2 sınav ücreti 2.400 liradır.

Okuma: 30 dakika

Yazma: 30 dakika

Dinleme: 30 dakika

Konuşma: 15 dakika

 

Goethe-Zertifikat B1

İş ve okul gibi alanlarda açık iletişim kurabilme, betimleme yapabilme, günlük hayat hakkında konuşup sunum yapabilme için ihtiyaç duyulan Almanca bilgisini ifade eder. Goethe-Zertifikat B1 Sınav ücreti 2.500 liradır.

Okuma: 65 dakika

Yazma: 60 dakika

Dinleme: 40 dakika

Konuşma: 15 dakika

 

Goethe-Zertifikat B2

Bu sınav yüksek öğrenim ve iş başvurularında istenen Almanca yeterliliğini gösterir B2 seviyesi için uluslararası geçerli bir sertifika sunar. Sınavı başarıyla tamamlamak için soyut ve karmaşık konular hakkında yazma ve konuşma becerisine ihtiyaç duyulur. Goethe-Zertifikat B2 sınav ücreti 2.600 liradır.

Okuma: 65 dakika

Yazma: 75 dakika

Dinleme: 40 dakika

Konuşma: 15 dakika

 

Goethe-Zertifikat C1

Almanca yeterliliğinin çok ileri düzey olduğunu gösteren C1 yeterliliğini belgeleyen sınavdır. Karmaşık konular hakkında uzun ve detaylı metinler hazırlayabilme ve karmaşık konular hakkında sunum yapabilme becerisine ihtiyaç duyulur. Goethe-Zertifikat C1 sınav ücreti 3.100 liradır.

Okuma: 70dakika

Yazma: 80 dakika

Dinleme: 40 dakika

Konuşma: 15 dakika

 

Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom

Sınavı başarıyla tamamlayanlar Almanca bilgisinin en üst düzeyde olduğunu gösteren C2 yeterliliğini kanıtlayan uluslararası belgeye sahip olur. Mesleki ve teknik alanlardaki detaylar hariç Almancaya tam hakimiyete ihtiyaç duyulur. Goethe-Zertifikat C2 sınav ücreti 3.200 liradır.

Okuma: 80dakika

Yazma: 80 dakika

Dinleme: 35 dakika

Konuşma: 15 dakika

...
Eğitiminizi Nasıl Alırdınız?
Birebir Almanca’da geniş ve esnek eğitim programlarıyla size uygun bir kurs elbette bulunur… .
 • Yerinde Eğitim

  Almanca dil eğitiminizi ofisinizde ya da evinizde almaya ne dersiniz? Birebir Almanca dil eğitiminizi, dilediğiniz saatlerde ister evinizde isterse ofisinizde planlıyor. Size en uygun yer ve saatte, arzunuza göre Türk ya da yabancı hocalarımızdan alabileceğiniz Almanca eğitimimiz sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenmekte. Birebir ya da grup ders şeklinde devam edebileceğiniz eğitim özellikle ofis çalışanları tarafından en çok tercih edilen eğitim programımız. Tek bir ders ücretini grup arkadaşlarınızla paylaşımlı ödeyerek kaliteli ve ekonomik bir Almanca eğitimi alabilirsiniz.

 • Executive

  Almanca eğitiminizi kurs ortamında, sadece sizden oluşan bir sınıfta almak istiyorsanız executive seçeneği tam size göre. Birebir Almanca’nın Ataşehir, Maslak, Kozyatağı, Metrocity (İstanbul), Çankaya (Ankara) ve Bayraklı (İzmir) şubelerinde dilediğiniz gün ve saatte, tamamen sizin taleplerinize göre şekillenen bir Almanca eğitimi alabilirsiniz. Böylece birebir Almanca eğiminizi alırken kurs ortamından da yararlanmış olursunuz.

 • Couple

  Almancayı, seviyesi sizinle aynı derecede olan bir başka katılımcıyla öğrenmek istiyorsanız couple size en uygun seçenek olacaktır. 2 kişilik sınıftan oluşan kurs takvimi, katılımcılar için en uygun saatlerde programlanır. Katılımcıların taleplerine göre esnek olarak belirlenen eğitimimize Birebir Almanca şubelerine gelerek katılabilirsiniz.

 • Quartet

  Almancayı, seviyesi sizinle aynı derecede olan 4 katılımcıyla öğrendiğiniz eğitim programımızdır. Klasik dil kursların ödeyeceğiniz ücreti öder ama yalnız 4 kişilik bir sınıfta eğitim alırsınız. Böylece 15-18 kişilik bir sınıfta ödeyeceğiniz aylık ücretle modern, verimli ve size daha çok zaman ayrılan bir Almanca eğitimi alırsınız. Eğer siz de ekonomik ve verimli bir Almanca eğitimi almak istiyorsanız quartet seçeneği tam size göre.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.