Aile Birleşimi Sınavı

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
Almanca seviye tespit sınavı ile seviyenize göre türk yada yabancı eğitmenle başlayabilirsiniz. Birebir Almanca´daki tüm eğitimler profesyonel ve eğitimci sertifikasına sahip kişiler tarafından verilmektedir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir Almanca´da eğitimlerimiz sizin müsait olduğunuz tarih, gün ve saatte yapılır. Eğitimlerimiz müsaitlik durumunuza göre ayarlanır ve işiniz çıktığında dersiniz iptal edilebilir. Müsait olduğunuz zaman eğitiminize kaldığınız yerden devam ederek kayıp yaşamazsınız.

Aile Birleşimi Sınavı


Aile birleşimi sınavı, Almanya’da yaşayan eşinin yanına taşınmak isteyenlerin girdikleri sınavdır. Eğer, eşiniz Almanya’da yaşıyorsa, sizin de orada oturma izni alabilmeniz için basit düzey Almanca bilgisine sahip olmanız gerekir. Goethe Institut ve ÖSD’nin yaptığı sınav, en basit seviye Almanca bilgisini ölçer. Aile birleşimi sınavından başarılı sayılabilmek için 100 puanlık sınavdan 60 almanız yeterlidir. Sınav 65 dakika yazılı 15 dakika sözlü sınav şeklinde planlanmıştır. 65 dakikalık yazılı sınavda dinleme, okuma ve yazma bölümleri bulunur. !5 dakikalık sözlü sınavda ise basitçe kendini tanıtma ve günlük güzeyde iletişim kurma becerileri ölçülür. Eğer geçerli diğer sınavlardan A1 üstü seviyede bir sertifikanız varsa, seyahat ve oturma müsaadesi için bu sertifikayı da kullanabilirsiniz. Aşağıda, aile birleşimi sınavı ile ilgili en sık sorulan soruları bulabilirsiniz.

“Basit Düzeyde Almanca” Ne Demek?

Basit düzey Almanca, A1 seviyesini ifade etmektedir. Bu seviyede bir konuşan, kısa cümleleri anlayabilmeli, basit sorular sorabilmeli, kendisini ve diğerlerini tanıtabilmelidir. Rakamlar, harfler, adresler gibi temel bilgileri kolaylıkla ifade edebilmelidir.

Aile Birleşimi Sınavı Nerelerde Yapılıyor?

Bu sınav, Goethe Institut ve ÖSD tarafından düzenlenemktedir. Eğer sınava Almanya’da girmek istiyorsanız, bunun için vize almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Sınav Ne Kadar Süre ile Geçerlidir?

Aslında, sınavın belli bir geçerlilik süresi bulunmamaktadır. Aldığınız sertifikayı, ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanabilirsiniz. Yine de bazı temsilcilikler, 6 aydan eski raporları kabul etmeyebilir. Bu sebeple, sınavdan sonraki altı aylık süreçte vize başvurusunu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Sınavda Kaç Bölüm Bulunuyor?

Aile birleşimi sınavı, biri yazılı biri sözlü olmak üzere iki farklı bölümden oluşur. Bu yüzden hem temel yazma hem de okuma becerilerinizi geliştirmeniz önemlidir. Sözlü sınav, 15 dakika sürer ve grup halinde gerçekleşir. Burada, kendinizi tanıtır, grup üyeleri ile temel konuşmalar gerçekleştirirsiniz. 65 dakika süren yazılı bölümde ise levhalar, kısa ilanlar gibi metinleri okuyarak soruları yanıtlamanız beklenir.

...
Eğitiminizi Nasıl Alırdınız?
Birebir Almanca’da geniş ve esnek eğitim programlarıyla size uygun bir kurs elbette bulunur… .
 • Yerinde Eğitim

  Almanca dil eğitiminizi ofisinizde ya da evinizde almaya ne dersiniz? Birebir Almanca dil eğitiminizi, dilediğiniz saatlerde ister evinizde isterse ofisinizde planlıyor. Size en uygun yer ve saatte, arzunuza göre Türk ya da yabancı hocalarımızdan alabileceğiniz Almanca eğitimimiz sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenmekte. Birebir ya da grup ders şeklinde devam edebileceğiniz eğitim özellikle ofis çalışanları tarafından en çok tercih edilen eğitim programımız. Tek bir ders ücretini grup arkadaşlarınızla paylaşımlı ödeyerek kaliteli ve ekonomik bir Almanca eğitimi alabilirsiniz.

 • Executive

  Almanca eğitiminizi kurs ortamında, sadece sizden oluşan bir sınıfta almak istiyorsanız executive seçeneği tam size göre. Birebir Almanca’nın Ataşehir, Maslak, Kozyatağı, Metrocity (İstanbul), Çankaya (Ankara) ve Bayraklı (İzmir) şubelerinde dilediğiniz gün ve saatte, tamamen sizin taleplerinize göre şekillenen bir Almanca eğitimi alabilirsiniz. Böylece birebir Almanca eğiminizi alırken kurs ortamından da yararlanmış olursunuz.

 • Couple

  Almancayı, seviyesi sizinle aynı derecede olan bir başka katılımcıyla öğrenmek istiyorsanız couple size en uygun seçenek olacaktır. 2 kişilik sınıftan oluşan kurs takvimi, katılımcılar için en uygun saatlerde programlanır. Katılımcıların taleplerine göre esnek olarak belirlenen eğitimimize Birebir Almanca şubelerine gelerek katılabilirsiniz.

 • Quartet

  Almancayı, seviyesi sizinle aynı derecede olan 4 katılımcıyla öğrendiğiniz eğitim programımızdır. Klasik dil kursların ödeyeceğiniz ücreti öder ama yalnız 4 kişilik bir sınıfta eğitim alırsınız. Böylece 15-18 kişilik bir sınıfta ödeyeceğiniz aylık ücretle modern, verimli ve size daha çok zaman ayrılan bir Almanca eğitimi alırsınız. Eğer siz de ekonomik ve verimli bir Almanca eğitimi almak istiyorsanız quartet seçeneği tam size göre.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.