Mesleki Almanca

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
Almanca seviye tespit sınavı ile seviyenize göre türk yada yabancı eğitmenle başlayabilirsiniz. Birebir Almanca´daki tüm eğitimler profesyonel ve eğitimci sertifikasına sahip kişiler tarafından verilmektedir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir Almanca´da eğitimlerimiz sizin müsait olduğunuz tarih, gün ve saatte yapılır. Eğitimlerimiz müsaitlik durumunuza göre ayarlanır ve işiniz çıktığında dersiniz iptal edilebilir. Müsait olduğunuz zaman eğitiminize kaldığınız yerden devam ederek kayıp yaşamazsınız.

Mesleki Almanca


Almanca hem günlük hayatınızda hem de iş hayatında ihtiyaç duyabileceğiniz bir dildir. Eğer, meslek hayatınızda Almanca kullanmak, ya da Almanya’daki istihdamdan faydalanmak istiyorsanız mesleki Almanca bilmeniz gerekir. Bu dilin, Genel Almancadan spesifik farkları vardır. Genel Almancada temel kalıplar ve yapılar öğretilse de Mesleki Almanca, her sektöre uygun farkı terimler, sözcük yapıları ve cümle dizilimleri içerir. Diğer bir deyişle günlük hayatınızda kolay iletişim kurabilmenizi sağlayan dil becerinizin, Almanya’da çalışırken de yeterli olacağı anlamına gelmez.

Mesleki Almanca öğrenebilmek için minimum B1 Almanca bilgisi gerekir. Bu seviyede değilseniz, öncelikle genel dil kursları yardımı ile kendinizi geliştirmelisiniz. Mesleki Almancanın en sık tercih edildiği sektörler, tıp, mühendislik, finans ve hukuktur. Bu sektörlerde ise dil bilmek birçok sebeple tercih edilir. Halihazırda çok sayıda firma, İngilizcenin yanında Almancayı da şart koşmaktadır. Eğitimine yurt dışında yüksek lisans ve doktora ile devam etmek isteyenler için de mesleki Almanca iyi bir alternatif olacaktır.

Mesleki Almanca, yazılı ve sözlü iletişim açısından oldukça kapsayıcıdır. Dilin mesleki kullanımı hem konuşurken hem de yazarken değişmektedir. Mesleki dil bilgisine sahip bir çalışan, telefonda rahatlıkla konuşabilmelidir. Öte yandan, mail diline hâkim olmalı ve ikna edici mailler gönderebilmelidir. Sektörü hakkında sunum yapması gerektiğinde, bu sunumu rahatlıkla yapabilmeli, kendisine sorulan soruları anlayabilmeli, deyimler, özdeyişler ve mesleki terimler kullanarak bu soruları cevaplayabilmelidir.

Mesleki Almanca öğrenmenin çeşitli yolları vardır. Sektöre özel kaynak kitaplar ve mesleki terimler sözcükleri iyi rehberler olabilir. İnternet üzerinden eğitim videoları izlemek de Almanca öğrenmenin eğlenceli bir yoludur. Mesleki Almancada başarılı olabilmek için, bol bol tekrar ve iyi bir kelime bilgisi gerekir. Özellikle mesleki terimler ve jargon zaman zaman kafa karıştırıcı olabilir. Bu dili öğrenmenin en verimli ve en faydalı yolu profesyonel bir destek almaktır.

Mesleki Almanca, sağlam ve başarılı bir kariyer için oldukça önemlidir. Özellikle Almanya’da yaşamayı planlayanlar ve Alman ortaklı firmalarda çalışanlar için mutlaka öğrenilmelidir. Sizler de mesleki Almancanızı Birebir Almanca’nın uzman eğitmenleri eşliğinde geliştirebilirsiniz. Size özel hazırlanan eğitim programları ile, hızlı ve efektif bir dil öğrenimi gerçekleştirebilirsiniz. Ücretsiz demo dersler ile, size en uygun eğitmen eşliğinde derslerinize başlayabilirsiniz!

...
Eğitiminizi Nasıl Alırdınız?
Birebir Almanca’da geniş ve esnek eğitim programlarıyla size uygun bir kurs elbette bulunur… .
 • Yerinde Eğitim

  Almanca dil eğitiminizi ofisinizde ya da evinizde almaya ne dersiniz? Birebir Almanca dil eğitiminizi, dilediğiniz saatlerde ister evinizde isterse ofisinizde planlıyor. Size en uygun yer ve saatte, arzunuza göre Türk ya da yabancı hocalarımızdan alabileceğiniz Almanca eğitimimiz sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenmekte. Birebir ya da grup ders şeklinde devam edebileceğiniz eğitim özellikle ofis çalışanları tarafından en çok tercih edilen eğitim programımız. Tek bir ders ücretini grup arkadaşlarınızla paylaşımlı ödeyerek kaliteli ve ekonomik bir Almanca eğitimi alabilirsiniz.

 • Executive

  Almanca eğitiminizi kurs ortamında, sadece sizden oluşan bir sınıfta almak istiyorsanız executive seçeneği tam size göre. Birebir Almanca’nın Ataşehir, Maslak, Kozyatağı, Metrocity (İstanbul), Çankaya (Ankara) ve Bayraklı (İzmir) şubelerinde dilediğiniz gün ve saatte, tamamen sizin taleplerinize göre şekillenen bir Almanca eğitimi alabilirsiniz. Böylece birebir Almanca eğiminizi alırken kurs ortamından da yararlanmış olursunuz.

 • Couple

  Almancayı, seviyesi sizinle aynı derecede olan bir başka katılımcıyla öğrenmek istiyorsanız couple size en uygun seçenek olacaktır. 2 kişilik sınıftan oluşan kurs takvimi, katılımcılar için en uygun saatlerde programlanır. Katılımcıların taleplerine göre esnek olarak belirlenen eğitimimize Birebir Almanca şubelerine gelerek katılabilirsiniz.

 • Quartet

  Almancayı, seviyesi sizinle aynı derecede olan 4 katılımcıyla öğrendiğiniz eğitim programımızdır. Klasik dil kursların ödeyeceğiniz ücreti öder ama yalnız 4 kişilik bir sınıfta eğitim alırsınız. Böylece 15-18 kişilik bir sınıfta ödeyeceğiniz aylık ücretle modern, verimli ve size daha çok zaman ayrılan bir Almanca eğitimi alırsınız. Eğer siz de ekonomik ve verimli bir Almanca eğitimi almak istiyorsanız quartet seçeneği tam size göre.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.