ÖSD Sınavı

Paylaş
Yılların Tecrübesi
Uzun yıllardır özel sektör yöneticilerine ‘kişiye özel eğitim’ veren eğitmen yöneticilerin hazırladığı eğitim programlarıyla eğitimleriniz takip edilir.
Uzman Eğitimciler
Almanca seviye tespit sınavı ile seviyenize göre türk yada yabancı eğitmenle başlayabilirsiniz. Birebir Almanca´daki tüm eğitimler profesyonel ve eğitimci sertifikasına sahip kişiler tarafından verilmektedir.
Esnek Ders Saatleri
Birebir Almanca´da eğitimlerimiz sizin müsait olduğunuz tarih, gün ve saatte yapılır. Eğitimlerimiz müsaitlik durumunuza göre ayarlanır ve işiniz çıktığında dersiniz iptal edilebilir. Müsait olduğunuz zaman eğitiminize kaldığınız yerden devam ederek kayıp yaşamazsınız.

ÖSD Sınavı


Almanca dil eğitimlerinden bağımsız olarak daha çok Almanca kullanımını, algısal ve günlük becerileri ölçmeyi amaçlayan ÖSD sınavı, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (GER) tarafından tanınan bir sınavdır. Sınav daha çok öğrencilerin Almanca konuşan ülkelerde kamusal hayata aktif bir şekilde katılmalarını sağlayacak Almanca bilgisine algısal düzeyde sahip olup olmadıklarını ölçmek üzere tasarlanmıştır. Daha çok iletişim temelli inşa edilen sınav adaylardan çoklu dil varyantlarını anlamalarını beklemektedir. Diğer bir deyişle Almancanın çeşitliklerine hâkim olan, Almanya, Avusturya ve İsviçre gibi Almanca konuşan ülkelerde de iletişim kurabilecek seviyede bir dil bilgisine sahip olup olunmadığını ölçmektedir.

ÖSD sertifikası Almanya’daki tüm kurumlarda geçerlidir. Üniversite kayıt ve ön kabulleri ile oturma çalışma ve vatandaşlık başvuruları için dil yeterliliği olarak kullanılabilmektedir. Bunu yanında aile birleşimleri için de dil yeterliliğini gösterir bir belge niteliği taşımaktadır.  50’den fazla ülkede 400’ü aşkın sınav merkezinde ÖSD sınavı uygulanmaktadır.

 

Sınav Bölümleri

Okuma 25 dakika

Dinleme 15 dakika

Yazma 20 dakika

Konuşma 10 dakika

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.